Pápež pozýva zopakovať 25. marca akt zasvätenia sveta Panne Márii

Domov / Pápež pozýva zopakovať 25. marca akt zasvätenia sveta Panne Márii

Pápež pozýva zopakovať 25. marca akt zasvätenia sveta Panne Márii

Pápež pozýva zopakovať 25. marca akt zasvätenia sveta Panne Márii

Pápež pripomenul blížiace sa prvé výročie osobitného zasvätenia Ruska a Ukrajiny Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie a vyzval veriacich a modlitbové spoločenstvá opakovať tento akt každý rok dňa 25. marca. 

V stredu 22. marca pri generálnej audiencii Svätý Otec František povedal: 

„V sobotu budeme sláviť slávnosť Zvestovania Pána a naše myšlienky smerujú  

k 25. marcu minulého roka, keď sme v spojení so všetkými biskupmi sveta zasvätili Cirkev a ľudstvo, osobitne Rusko a Ukrajinu, Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.  

Neunavme sa zverovať vec mieru Kráľovnej pokoja. Preto by som chcel vyzvať každého veriaceho a každé spoločenstvo, osobitne modlitebné skupiny, aby každý 25. marec obnovili úkon zasvätenia Panne Márii, lebo ona je Matkou, aby nás všetkých uchovávala v jednote a pokoji. 

A nezabúdajme v týchto dňoch na sužovanú Ukrajinu, ktorá tak veľmi trpí.“ 

Túto sobotu sa bude sláviť slávnosť Zvestovania Pána a myšlienka smeruje k 25. marcu minulého roka, keď sme v spojení so všetkými biskupmi sveta zasvätili Cirkev a ľudstvo, najmä Rusko a Ukrajinu, Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie,“ povedal na záver týždenného verejného vypočutia. 

Akt zasvätenia z roku 2022 viedol pápež vo Vatikáne v súvislosti s Fatimou, pričom vyzval na mier, najmä na Ukrajine a v Rusku. 

„Osloboďte nás od vojny, ochráňte svet pred jadrovou hrozbou,“ povedal František v Bazilike svätého Petra pred obrazom Panny Márie Fatimskej, keď v tom istom čase v Kaplnke zjavenia vyslovil rovnaké slová kardinál Konrad Krajweski, pápežský enmoler a jeho vyslanec v jaskyni Iria. 

„Chcem preto vyzvať každého veriaceho a každé spoločenstvo, najmä modlitebné skupiny, aby každý rok 25. marca obnovili úkon zasvätenia sa Panne Márii, pretože ona je Matka a môže nás všetkých zachrániť,“ apeloval. 

„Nezabúdajme v týchto dňoch na umučenú Ukrajinu, ktorá tak veľmi trpí,“ uzavrel. 

Už pri modlitbe Anjel Pána 12. marca minulého roka František pri obnovení iniciatívy „24 hodín pre Pána“ pripomenul slávnostný akt zasvätenia, aby vyprosil „dar pokoja“: 

„Nech naša dôvera nesklame, nádej nezakolíše!“ Pán vždy vypočuje prosby svojho ľudu, ktoré k nemu smerujú na príhovor Panny Márie. Zostaňme zjednotení vo viere a solidarite s našimi bratmi trpiacimi kvôli vojne; predovšetkým nezabúdajme na umučený ukrajinský ľud! „ 

 

Zdroj: https://www.facebook.com/SantuarioFatima 

https://www.vaticannews.va/sk/cirkev/news/2023-03/papez-pozyva-zopakovat-25-marca-akt-zverenia-sveta-panne-marii.html